Hakkımızda

Ülkemizde pek az şehir “Mesir Macunu” gibi geçmişi çok eskilere dayanan tarihi ve kültürel bir zenginliğe sahiptir. Manisa Mesir Macunu geleneğini 472 yıl yaşatabilmek öyle zannediyoruz ki dünya üzerinde çok az kente nasip olmuştur. Bu anlamda Manisa çok nadir ve o ölçüde de şanslı bir kent.

Manisa Mesir Macununda her geçen gün üretim kapasitemizi arttırmakta ve özüne uygun bir şekilde bu geleneği sürdürmekteyiz. Eskiden sadece Sultan Camii Kubbe ve Minarelerinden saçılmak için üretilen mesir macunu günümüzde her gün üretim yapmakta ve bu kazanç Manisa halkına daha iyi hizmet verebilmek ve Manisa Mesir Macununun tanıtımı için yine Manisalılara dönmektedir.

İmalathanemizde çalışan bayanlar tarafından üstün hijyen koşullarıyla birlikte hiçbir teknolojik alet kullanılmadan tamamen el emeği ile hazırlanmaktadır. Manisa Mesir Macunu terkibinde kullanılan 41 çeşit baharata sadık kalınarak hazırlanan bu macun, halk arasındaki manevi değerinin sebebi olarak her yıl bir öncekinden daha coşkulu ve heyecanlı festivaller yaşanmaktadır.

Her yıl Mart ayının son haftası Manisa’da toplanan on binlerce insan, gökyüzüne açılan on binlerce el, dünyadaki en güzel kardeşlik ve barış fotoğrafıdır.

Yüzyıllardır Sultan Camii Kubbelerinden dünyaya sadece mesir macunu değil, umudu, sevgiyi ve ihtiyacı olanlara şifa dileğimizi saçıyoruz. Umut ve sevgi ne kadar evrenselse, mesir macunu da o kadar evrenseldir.